12034
product-template-default,single,single-product,postid-26732,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,stockholm-core-2.2.8,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,select-theme-ver-8.7,header_top_hide_on_mobile,,qode_menu_,qode-elegant-product-list,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-27167,elementor-page elementor-page-26732

Gilių kava, 200 g.

 7.65

VEG4U Gilių kava – tai 100 % natūrali, be jokių priedų augalinė kava be kofeino. Tai  tikras lietuviškas gėrimas,  ypač tinkamas gerti visą šaltąjį žiemos sezoną. Kadangi Gilių kava neturi kofeino,  ji ypatingai tiks sveikuoliams, jogams ir  tiems, kas nevartoja kofeino ar nori sumažinti įprastos kavos vartojimą.

 

Kiekis: 200g

 

Kilmės šalis: Lietuva

Gilių kava  tai kruopščiai surinktos, sudžiovintos, sumaltos ir paskrudintos  ąžuolų gilės.  VEG4U Gilių kava pagaminta Lietuvoje iš gilių, kurias subrandino vidurio Lietuvoje augantys šimtamečiai ąžuolai.  

 

 Tai tikras gurmaniškas gėrimas, ypač tinkamas gerti visą šaltąjį žiemos sezoną. Ši kava kvepia skrudintomis gilėmis ir turi kiek neįprastą, bet švelnų, šiek tiek karstelėjusį skonį.

 

Gilių kava neturi kofeino, tad tai yra puikus kavos pakaitalas, ypatingai tinkantis sveikuoliams, jogams ir  tiems, kas nevartoja kofeino ar nori sumažinti įprastos kavos vartojimą. Šią kavą gali vartoti ir vaikai, jiems ypač tinka gėrimą paruošti kaip kakavą – su įprastu ar augaliniu pienu, pasaldintą rudumi cukrumi, medumi ar agave.

 

Jei norite šiek tiek stipresnio skonio, gilių kavą galite lygiomis dalimis sumaišyti su cikorijų kava, kuri yra dar stpresnė ir dar labiau primena tikrą kavą. Veg4U Cikorijų kavą galite rasti čia:

 

Jau senuosiuose lietuvių liaudies receptuose buvo randami duomenys, kad iš ąžuolo gilių buvo ruošiamas gėrimas – verdama gilių kava. Juk ąžuolas nuo seno buvo laikomas ištvermės, stiprybės ir ilgaamžiškumo simboliu, todėl visai nenuostabu, kad visais laikais buvo vertinamo ir šio medžio vaisiai – mažosios ąžuolo gilės. 

 

Ąžuolai, paplitę visoje dabartinės Lietuvos teritorijoje, nuo seno maitino ir gydė mūsų protėvius. Džiovintos ir maltos gilės buvo dedamos į įvairius kepinius, duoną, virta gilių kava buvo naudojama įvairiems negalavimams gydyti ir kūnui stiprinti ir net buvo laikomos tikru senoviniu afrodiziaku. 

 

 

Gilių kavos paruošimas: 

 

  • Gilių kavą gerkite užplikytą arba pavirkite kelias minutes vandenyje ar piene – tuomet ji bus stipresnė. Jei norite, galite saldinti rudu cukrumi ar medumi ir balinti paprastu ar augaliniu pienu, ar grietinėle.

 

  • Veg4U gilių kavą taip pat galite gardinti grūstu kardamonu, muskatu, cinamonu ar net imbieru bei pipirais. 

 

 

Ši kava maloniai kvepia kepintomis gilėmis ir yra kiek neįprasto, tačiau švelnaus ir ne itin kartaus skonio.

 

 

Daugiau VEG4U kavų be kofeino rasite čia:

 

Daugiau apie gilių naudą galite rasti čia (anglų k.):