Dar teka beržų sula!

Dar teka beržų sula!

Ne veltui beržų sulą dar senovės lietuviai vadino sveikatos eleksyru. Šis gardus ir vertingas gėrimas pradeda tekėti vos nutirpus sniegui iki pat išsprogstant medžių pumpurams. Laikas, kada galima mėgautis saldžiu beržų nektaru ne toks ir ilgas – vos kelios savaitės.  Tad nesnauskit, ji vis dar laša!

 

Berzu sula

 

Beržų suloje gausu vitamino C, gliukozės, fruktozės, kalio, kalcio, magnio ir kitų įvairių organizmui naudingų medžiagų. 

Sula padeda pašalinti iš organizmos susidariusius akmenis, toksinus, druskas, stiprina, valo organizmą, padeda nuo galvos skausmo, reguliuoja medžiagų apykaitą, gerina virškinimą, turi teigiamą įtaką kraujotakos sistemai – tinka sergant anemijai, mažina arterinį kraujospūdį. Kovo – balandžio mėnesiais tekanti sula stiprina imunitetą, padeda sergant peršalimo ligomis, gerina inkstų veiklą. 

Nors yra įvairių receptų kaip sulą konservuoti ar rauginti, pati vertingiausia ji yra šviežia. Kad taip greitai sula nesugižtų laikykite ją sandariame stikliniame inde šaldytuve. 

Sulą leisti yra visai paprasta. Tereikia medinio latakėlio, kurį reikia pritvirtinti šiaurinėje beržu pusėje apie 70-80 cm. aukštyje. 2-3 cm. skylę latakėliui galima išgręžti grąžtu – jokiu būdu nekirsti kirviu. Baigus lašinti sulą skyles reikia užkimšti mediniu kamščių iš to pačio medžio, užtepti specialilu sodo tepalu, derva ar moliu.

Neleiskite sulos iš pakelėse augančių medžių arba šalia ariamų, tręšiamų laukų. Sulą geriausia leisti ir laikyti stikliniame inde – stiklas geriau padeda išsaugoti vitaminus ir beržų sulos skonį.

Dar saldesnė už beržų sulą yra klevų sulą. Ji leidžiama anksčiau už beržų sulą, kai lauke dar spaudžia šaltukas. 

1 Comment
  • binance odkazov'y bonus

    2024 25 kovo at 17:28

    Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Komentarai