Pirmieji pievų vitaminai

Pirmieji pievų vitaminai

Jau kelios savaitės kai žaliuoja pirmosios pievų ir laukų žolės, puikus vitaminų šaltinis ne tik žaliam kokteiliui ar salotoms. Būtent dabar pats palankiausias metas ir žoliauti – kol žolės dar jaunos ir turi daugiausia vitaminų ir reikalingų medžiagų, po žiemos išsekusiems organizmams.

zoles-1

 

Garšva, builis, kiaulpienės lapai, šalpusnis, nutrelė, raktažolės – tai pirmosios pavasario maistinės žolės, kurios jau gali keliauti į jūsų koktelius ir salotas. Nauji po žiemos išdygę lapeliai turi ypač daug chlorofilo ir mineralinių medžiagų.

Džiovinimui žoles geriausia rinkti saulėtą, giedrą dieną, nes po lietaus ar rasos šlapiai surinktos žolės blogai džiūsta ir net pakeičia spalvą. Žoliauti rinkitės laukus ir pievas toliau nuo arimų, kurie gali būti tręšiami, toliau nuo didžiųjų kelių, automagistralių. Džiovinti geriausia kątik surinktas žoles, patiesus švarų natūralų audinį ar švarų popierių. 

O maldami kokteilius, tiesiog pridėkite obuolių ir įpilkite vandens, kad apsemptų žoles ir vaisius. Vos kelios minutės darbo ir štai puikus vitaminų šaltinis jūsų stiklinėje!

Komentarų nėra

Komentarai