Įvairių sėklų kazinakai

Įvairių sėklų kazinakai

Ar žinote tuos saldžius sazamų sausainiukus, kurie taip maloniai traška tarp dantų? Pirktiniai jie dažniausiai būna be proto saldūs, su gliukozės ar kukurūzų sirupu, tad ne tokie ir sveiki, nors ir sezaminiai.

Tačiau visai kas kita, jei tokius kazinakus nuspręsite pasigaminti patys namuose. Darbo vos kelios minutės – užmaišyti sėklų masę ir pašauti į orkaitę, o skonis!.. Jau vien tas faktas, kad valgote namie gamintą, o ne pirktinį sausainiuką daug ką pasako, tiesa? 😉 

 

 

 

 

Nors kazinkai dažniausiai gaminami su sezamų sėklomis, neatsispyriau pagaminti juos su pačiomis įvairiomis sėklomis, kokias tik turėjau namuose. Tad bėriau ne tik sezamus, bet ir saulėgrąžų sėklas, šiek tiek linų sėmenų, čijos ir pūstų burnočio  sėklų.

 

 

 

Taigi, dubenyje sumaišiau įvairias sėklas ir pasidariau saldžią masę iš medaus ir kokosų aliejaus. Apytikriai 2 pudeliams sėklų atskirame inde išlydžiau apie 1/4 stiklinės medaus ir kelis šaukštus kokosų aliejaus. Gautą masę supyliau į dubenį su sėklomis ir gerai išmaišiau. Sėklos turi sulpiti, bet masė neturi būti per skysta. Jei nenaudojate medaus galite pilti agavų ar klevų sirupo. Tiks ir tirpdintas rudas cukrus, jei jį vartojate.

 

Gautą sėklų masę sukrėčiau į kepimo indą, sėklas suspaudžiau ir palyginau su spatula. Kepiau orkaitėje 170 C apie 15 min kol gražiai paskrudo. Kai iškepė leidau kad atvėstų, tada sėklų masė net jei ir buvo minkštoka ir trapi, vėsdama sukimba, tad po to ją galima gražiai supjaustyti norimo dydžio gabaliukais.

 

 

 

Tai puikus užkandis kelionei, geras pasirinkimas vietoj šokolado ar įprasto saldainio. Jei pasigaminote daugiau kazinakų nei per vieną kartą galite suvalgyti, laikykite sausame, sandariame inde.

 

 

 

Dabar jau žinau, ką gaminsiu kiekvienai kelionei, tad nebereikės jokių pirktinių užkandukų, išbandykite ir jūs! 😉

 

Skanaus!!!

 

Papildymas: Po daugybės bandymų, sakyčiau, kad skaniausi kazinakai gaunasi, kai daugiausia juose būna sezamų sėklų. O štai linų sėmenų geriau nepadauginti.

 

Įvairių sėklų kazinakai

Pasiruošimas5 mins
Gaminimo laikas15 mins
Viso užtruksite20 mins

Sudėtis

  • 2-3 stiklinių sėklų
  • sezamų, saulėgrąžų, linų sėmenų, čija, pūstų burnočio sėklų
  • 1/4 stiklinės medaus ar pasirinkto saldiklio
  • 1 a.š. cinamono
  • 2-3 š. kokosų aliejaus

Gaminimo eiga

  • Viską gerai išmaišyti ir suberti į kepimo indą.
  • Sėklas gerai suspausti ir sulyginti spatula.
  • Dėti kepti į įkaitinta orkaitę, kepti apie 15 min. 170 C.
  • Išimti, kai pradės gražiai skrusti.
  • Išimus atvėsinti, kad geriau suliptų, tada supjaustyti.

Žymos

Laikyti sausame, uždarame inde.

 

Data

2017 22 rugpjūčio

Kategorijos

DESERTAI, VEGANIŠKI

Žymos

čija seklos, kazinakai, kokosų aliejus, linu semenys, medus, pūstos burnočio sėklos, sezamai, sezamų sėklos