12034
product-template-default,single,single-product,postid-26735,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,stockholm-core-2.2.8,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,select-theme-ver-8.7,header_top_hide_on_mobile,,qode_menu_,qode-elegant-product-list,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-27167

Pu-Erh arbata YUNNAN 50g.

 4.25

Pu-Erh arbata Yunnan – tai tikra pu-erh arbata, užaugusi Junanio provincijoje, Kinijoje. Tai viena įdomiausių kinietiškų juodų arbatų, savo ypatingą skonį įgaunanti fermentacijos metu. 

 

Pu-Erh Yunnan arbata  pasižymi medžio, žemės, vaisių aromatu bei turi kitoms arbatoms būdingo kartumo.

 

Kategorija: Žymos: , ,

 Tikroji Pu-Erh  arbata Yunnan  tradiciškai kilusi ir auginama būtent Junanio provincijoje.

 

Terminu “pu-erh”  Kinijoje vadinama subrendusi, fermentuota arbata.  Pu-Erh arbatos gerbėjai dažnai šią arbatą vadina “antikvariniu gėrimu”, mat jos skoninės savybės arbatai bręstant ir senėjant su laiku tik gerėja. 

 

Pu-erh  arbata Yunnan fermentacijos proceso metu įgauna šiltų žemės, medžio, karamelės, tamsių vaisių aromatų, tirštą bei sunkų “kūną”.  

 

Iš Kinijos Junanio provincijos Pu Erh regiono kilusi ši nepaprasto skonio arbata turi gausų gerbėjų būrį ir savą, šiuolaikinę mitologiją.

 

Sakoma, kad ši arbata yra puiki pagalbininkė ne tik kūno, bet ir minčių detoksikacijai. Manoma, kad ji teigiamai stimuliuoja centrinę nervinę sistemą, todėl padeda atsikratyti nerimo, streso ir net blogų minčių.

 

 

Pu-erh arbatoje yra kofeino, nors  jo ir ne tiek daug kiek kitose arbatose. Kofeinas veikia stimuliuodamas centrinę nervų sistemą, širdį ir raumenis. Pu-erh arbatoje taip pat yra antioksidantų ir kitų medžiagų, kurios gali padėti apsaugoti širdį ir kraujagysles.

 

Dėl to, kad Pu-Erh yra fermentuota, ji yra vertinama kaip natūralus probiotikas. 

 

Pu-Erh arbata yra pardavinėjama ne tik biri, ji yra gaminama ir supresuota į vadinamas “plytas” ar “pyragus” (angl. cake).

 

Kaip ruošti Pu-Erh Yunnan arbatą?

 

  1. Į pašildytą puodelį įberkite 1-2 arbatinius šaukštelius (~3g) arbatos
  2. Užplikykite virintu, iki 95°C atvėsintu vandeniu
  3. Palaikykite 3-5 min.
  4. Kad arbata neapkarstų, arbatlapius geriau išimkite ar nukoškite.

 

Nepamirškite, kad Pu-Erh arbata turi kofeino. Tad jei Pu-Erh arbatą naudojate kartu su kitais kofeino turinčiais gėrimais (kava ar kita arbata), nereikėtų gerti bendrai daugiau nei 4 puodelių per dieną.  Keli puodeliai per dieną kofeino turinčio gėrimo nekelia jokios rizikos kofeino perdozavimui. Tačiau jei pajuntate širdies permušimus, migreną, turite aukštą širdies spaudimą ar vakarais sunku užmigti, kofeino turinčių gėrimų reikėtų gerti mažiau ar padaryti pertrauką.

 

Paprastai 1-2 puodeliai per dieną (240-280 ml.) šios arbatos pakelia nuotaiką, padeda padidinti darbingumą ir nesukelia jokio šalutinio poveikio.

 

Sudedamosios dalys100 % pu-erh arbata

 

 

Kilmės šalis: Kinija

 

 

Daugiau Veg4U arbatų galite rasti čia: 

 

Daugiau apie Pu-Erh arbatą ir jos savybes galite rasti čia (anglų k.).