12034
product-template-default,single,single-product,postid-26737,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,stockholm-core-2.2.8,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,select-theme-ver-8.7,header_top_hide_on_mobile,,qode_menu_,qode-elegant-product-list,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-27167

Žalia arbata JAPAN SENCHA, 50 g.

 5.45

Žalia arbata Japan Sencha – viena populiariausių žaliųjų arbatų Japonijoje. Japonams arbatos gėrimas – tai tikras ritualas, tad tai yra neatsiejama jų kultūros dalis. 

 

Tai gaivi, švelnios žalios spalvos ir skonio arbata, tinkanti gerti bet kuriuo metu. Tai puikus energijos užtaisas gausus antioksidantų. 

Kategorija: Žymos: ,

Žalia arbata Japan Sencha ypač mėgiama gerti valgant sušius ir kitus azijietiškus patiekalus. Azijoje ši  arbata dažnai geriama prieš maistą, po maisto ar per arbatos pertraukėlę. Pačioje Japonijoje švelnaus skonio  Japan Sencha arbatą galima rasti kiekvienuose namuose ar restoranų meniu.  Nenuostabu, juk ši arbata – tai dalis Japonijos kultūros. 

 

Japan Sencha poskonis ir aitrumas priklauso nuo to, kaip ji buvo gaminama ir nuo to, kaip yra paruošiama gerti. Sencha turi plonus, į adatą panašius lapelius. 

 

Daugybė atliktų mokslinių tyrimų teigia, kad pastovus žaliosios arbatos vartojimas, reguliarūs mankštos įpročiai ir sveika mityba prisideda prie ilgesnės gyvenimo trukmės ir pagerėjusios gyvenimo kokybės. 

 

Geriant žalią arbatą nepaprastai svarbus ir tinkamas jos užplikinimo būdas. Tad, norėdami pasimėgauti tikrai puikiu Japan Sencha žalios arbatos puodeliu sekite toliau aprašytais punktais.

 

Kaip tinkamai užplikyti Japan Sencha žalią arbatą:

 

  1.  Pasirinkite tinkamą arbatinuką. Tiktų bet koks mažesnis arbatinukas – vienai porcijai paprastai užtenka  ir 90-150 ml. Tačiau Japonijoje  žalios arbatos gėrimui tradiciškai yra naudojamas Kyusu   arbatinukas. Kyusu  yra gaminami iš molio arba porceliano ir dažnai šone turi vieną rankeną, kad būtų lengviau įpilti arbatą. Kyusu yra gaminami ir iš ketaus, o labiausiai vertinami yra amatininkų rankų darbo gaminiai. Prie nedidelių arbatinukų Japonijoje paprastai derinami ir nedideli moliniai ar porcelianiniai arbatos puodeliai. 
  2. Ruošiant japonišką arbatą labai svarbi yra ir vandens kokybė. Idealiausiu atveju tiktų šaltinio vanduo. Tačiau tiks ir filtruotas vanduo. 
  3. Svarbi ir plikomos arbatos temperatūra. Ji turėtų būti ne didesnė nei 70-80 C laipsnių.
  4. Prieš plikydami arbatą pirmiausia karštu su vandeniu sušildykite patį arbatinuką. Tiesiog įpilkite į arbatinuką vandens ir kelis kartus pasukę vandenį išpilkite. Tą patį padarykite ir su puodeliais. 
  5. 200 ml vandens reikės  apie 5 gr. arbatžolių. Gali tekti paeksperimentuoti, kad atrastumėt labiausiai jums patinkantį variantą.
  6. Pirmam užplikinimui rekomenduojama palaukti 45-90 sekundžių. Antram užplikinimui galite naudoti karštesnį vandenį ir trumpesnį užplikinimo laiką. O trečiam kartui galite palaikyti 30-60 sekundžių.

 

Sudedamosios dalys: 100 % žalioji japoniška arbata. 

 

Paruošimas: 1-2 arbatinius šaukštelius užpilti  1 stikline 75 laipsnių temperatūros vandens ir palaukti kol pritrauks. Atidarius pakuotę laikyti sandarioje, vėsioje ir sausoje vietoje. 

 

Kilmės šalis: Japonija

 

 

Daugiau Veg4U arbatų galite rasti čia: 

 

Daugiau apie Sencha arbatą (anglų k.) galite rasti čia: