Burokėlių kotletukai

Burokėlių kotletukai

Būna juk taip, kad kartais lieka dubenėlis vienas kitas nebaigto maisto šaldytuve, tiesa? Mane tokie dubenėliai tiesiog varo iš proto! Labai nemėgsta išmesti maisto, visada stengiuosi gaminti jo tiek, kiek reikia vienam pavalgymui, Na, bet kai lieka tų likučių tenka suktis iš padėties!

 

Iš vakaro buvo likę šiek tiek avižinių dribsnių košės, nuo pusryčių – virtų grikių, dar radau vienišą burokėlį ir kokį sprindžio ilgio vienišą porą. Kaip jau turbūt supratote, ingredientai patys padiktavo receptą pietums!

 

 

 

 

Taigi, pasiimam didesnį dubenį ir beriam į jį košių likučius.  Supjaustome porą ir jį šiek tiek apkepiname kol švelniai ir gražiai pagelsta. Atskirai šiek tiek apkepiname ir tarkuotus burokėlius.

 

 

 

 

Beriam druskos, pipirų ir apie  4-5 šaukštus miltų. Žiūrėkite  konsistenciją , jei tešla labai birės, berkite miltų daugiau, bet nepadauginkite, antraip kotletukai gausis per kieti. Viską gerai išmaišykite. Paragaukite, jei trūksta skonio, įberkite daugiau prieskonių, galite įpilti ir šiek tiek sojos padažo, įberti kario ar ciberžolės.

 

 

 

 

Drėgnomis rankomis formuokite kotletukus ir kepkite kokosų aliejuje. Iškepusius burokėlių kotletukus  galite nusausinti ant popierinio rankšluosčio.

 

 

 

 

Valgykite šiltus, tokie jie patys skaniausi. Užsimaišykite mėgstamą padažą ir būtinai nepamirškite salotų!! 

 

 

 

 

Skanaus!!

 

 

Burokėlių kotletukai

Pasiruošimas15 mins
Gaminimo laikas15 mins
Viso užtruksite30 mins
Servings: 2

Sudėtis

  • 1 stiklinės virtų grikių
  • 1 stiklinės virtų avižinių dribsnių
  • 1 stiklinė tarkuotų burokėlių
  • 10 cm. poro
  • 5 š. pilno grūdo kvietinių miltų
  • Druskos pipirų
  • Kokosų aliejaus kepimui

Gaminimo eiga

  • Pakepinkinkite aliejuje supjaustytą porą. Padruskinkite kepdami, neperkepkite, tegul tik švelniai pagelsta, bet neperkepa iki tamsiai rudų.
  • Didesniame dubenyje sumaišykite virtus grikius, avižinius dribsnius, tarkuotus taip pat pakepintus burokėlius, įberkite druskos, pipirų, miltų.
  • Viską gerai išmaišykite, formuokite rankomis blynukus ir kepkite juos keptuvėje kokosų aliejuje.

Žymos

Jei tešla sunkiai lipdysis, berkite dar miltų pagal konsistenciją, tačiau nepadauginkite, antraip kotletukai gausis kieti. Geriau vis pašlapinkite rankas, kad tešla mažiau liptų prie rankų.
Iškepusius kotletukus galite nusausinti ant virtuvinio rankšluosčio.
Valgykite su mėgstamu padažu ir salotomis.
Data

2017 5 liepos

Kategorijos

KARŠTI PATIEKALAI, VEGANIŠKI

Žymos

avižiniai dribsniai, burokai, burokėliai, grikiai, kokosų aliejus