Lukštentos kanapių sėklos – naujas super maistas

Lukštentos kanapių sėklos – naujas super maistas

Pluoštinės kanapės –  Lietuvoje seniai naudojamas ir auginamas kultūrinis augalas, neturintis jokių narkotinių savybių, kuriam šiais laikais rasta gausybė pritaikymo ir naudojimo būdų. Be to, kad vėl pradėtos plačiai naudoti mityboje – lukštentos ir nelukštentos kanapių sėklos barstomos į salotas ir įvairius gaminius, iš jų spaudžiamas kanapių aliejus, gaminamas kanapių pienas, –  šis augalas plačiai pradėjo plisti ir buityje. Iš pluoštinių kanapių gaminamas popierius, batai, rūbai – statomi net namai.

 

Healthy Organic Hulled Hemp Seeds in a Bowl

 

Tačiau šį kartą pašnekėsime apie lukštentas kanapes. Kas tai yra ir kaip jas naudoti? Kaip lukštentų kanapių sėklomis galime praturtinti savo mitybą?

 

Naujas super maistas

 

Lukštentos kanapių sėklos turi malonų riešutų skonį ir kreminę struktūrą, todėl jos labai tinka naudoti kepant įvairius pyragus, blynus, duoną, gaminant desertus, salotas.

 

salotos-su-lukstentom-kanapem

 

Nors lukštentos kanapių sėklos dar palyginti  visai neseniai pradėjo rasti vietą ant mūsų stalo, pasaulyje jos tituluojamos nauju super maistu, pagal savo savybes populiarumu lenkiančias net čija sėklas.

 

Ką jau sako vien tai, kad pluoštinėse kanapių sėklose gausu Omega-3, Omega-6, Omega-9 riebalų rūgščių bei vitaminų D ir E, kurie yra būtini palaikyti sveikas organizmo funkcijas.

 

Vitaminas D žmogaus organizmui yra reikalingas kaulų stiprinimui, imuninei, nervų sistemai.

Tuo tarpu vitaminas E – svarbus antioksidantas, saugantis organizmą nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų, sukeliančių riziką susirgti vėžiu, poveikį.

 

Savo ruožtu Omega-3, Omega-6, Omega-9 riebiosios rūgštys gerina regėjimą, padeda virškinimui, smegenų ir širdies veiklai, gerina sąnarių būklę. Pluoštinių kanapių sėklose yra žmogaus organizmui būtinų medžiagų – linoleno ir alfa-linoleno rūgščių.

 

Praturtina mitybą

 

Lukštentos kanapių sėklos yra puikus pagardas salotoms, troškiniams, sausiems pusryčiams, vaisių ar daržovių kokteiliams, jogurtams, desertams. Iš lukštentų kanapių sėklų gali būti gaminamas kanapių pienas.

 

Vos keli šaukšteliai lukštentų kanapių sėklų per dieną gali praturtinti jūsų mitybą omega rūgštimis ir vitaminais.

 

lukstentos-kanapes-veg4u-2

 

Kanapių pieną galite gaminti ir iš nelukštentų kanapių sėklų, tačiau sumalus blenderyje sėklas su vandeniu jas reikės dar perkošti, kad atskirti kietas lukšto luobeles. Tuo tarpu lukštentas kanapių sėklas galite dėti tiesiai į koteilius, užpylę vandeniu ir sublenderiavę galite patys pasigaminti kanapių pieną.

 

lukstentos-kanapes-veg4u

 

Veg4U lukštentos kanapių sėklos yra pagamintos iš pluoštinių kanapių, užaugintų sertifikuotuose ekologiškuose Lietuvos ūkiuose. Jų sudėtyje nėra konservantų, dirbtinių priedų, nėra glitimo ir  GMO. Tai naujas super maistas, ypač tinkantis vegetarams, veganams ir žaliavalgiams, kurie nori savo mitybą praturtinti augaliniu baltymų šaltiniu.

 

 

okteilis su kanapem 1 jpg

 

Aš lukštentas kanapių sėklas dedu į beveik visas žalias salotas, troškinius, su jomis gaminu granolą pusryčiams. Ypač mėgstu kokteilius su bananu, datulėmis ir lukštentomis kanapių sėklomis.

 

 

 

Data

2016 14 spalio

Kategorijos

Idomybes

Žymos

kanapes, lukštentos kanapių sėklos, omega šaltinis, veg4u lukštentos kanapių sėklos