Avinžirnių salotos su kanapių sėklomis

Avinžirnių salotos su kanapių sėklomis

Šias avinžrinių salotas dar galėčiau pavadinti “Vyrai virutvėje” –  tokį patiekalą jie sumeistravo iš to, kas buvo šaldytuve ir ką rado po ranka. Skonis šių salotų taip maloniai nustebino, kad teko jas tiesiog atkartoti ir viską paeiliui gražiai aprašyti. Puikiai tiks pietums, užkandžiams ar išsinešti į darbą, mat pastovėjusios jos pasidaro  net dar skanesnės!

 

 

 

 

Šioms salotoms naudosime ne tik lukštentas bei nelukštentas kanapių sėklas, bet ir kanapių aliejų – tad gausime tikrą  augalinių  baltymų užtaisą. O juk ir kanapių aliejus, bei kanapių sėklos yra kuo geriausias vitaminų bei riebiųjų rūgščių Omega-3, Omega-6 bei Omega-9 šaltinis.

 

Taigi, pilame į dubenį kelias stiklines virtų avinžirnių (aš beveik visada verdu pati, bet būna pirkti ir jau virtų bei konservuotų, jei skubate ir nenorite ilgai užtrukti). Tačiau jei virsite – pamirkykite avinžirnius per naktį, tuomet šis virimo procesas neužtruks taip ilgai.

 

 

 

 

Supjaustyke baltą sūrį ir pomidorus kubeliais, viską suberkite į dubenį su avinžirniais.

 

 

Veganiškai versijai vietoj sūrio naudokite tofu (galite jį net apkepti šiek tiek su prieskoniais) arba tiesiog nedėti sūrio visai.

 

Dabar atėjo eilė prieskoniams. Na, šioms salotoms tiesiog neįtikėtinai tiko kanapių druska. Ir ją pasigaminti yra taip paprasta! Tereikia kelias minutes pakepti sausoje keptuvėje porą šaukštų nelukštentų kanapių sėklų, jas sumalti ar sugrūsti grūstuve (daug mielesnis variantas, o ir pakvimpa kanapėm visa virtuvė!) ir sumaišyti maltas kanpes su druska.

 

 

 

Beliks viską gerai išmašyti ir užpilti kvapniuoju kanapių aliejumi. Salotos gausis drėgnos, maistingos – tikras baltymų šaltinis, labai tiks sportuojantiems ir, kaip sakoma, “auginantiems raumenis”.

 

Ir dar  – labai skaniai šioms salotoms tiko ir rauginti kopūstai! Išbandykite, eksperimentuokite, juk tai taip paprasta! 🙂 

 

 

 

 

Veganiškam variantui galite tiesiog nedėti baltojo sūrio arba pakeisti jį keptu tofu sūriu. Skanaus! 

 

 

O viską, ko reikia šioms salotoms rasite paspaudę nuorodą!

 

PRODUKTUS RASITE ZZZ.LT

 

 

Avinžirnių salotos su kanapėm

Servings: 4

Sudėtis

 • 400 g. virtų avinžirnių
 • 200 g. balto varškės sūrio
 • 4 pomidorai
 • 4 š. lukštentų kanapių sėklų
 • 4 š. kanapių aliejaus
 • 2 š. kanapių sėklų kanapių druskai
 • ½ a.š. druskos kanapių druskai

Gaminimo eiga

 • Gerai išvirkite avinžirnius (galite pamirkyti per naktį, kad greičiau išvirtų), suberkite į dubenį.
 • Supjaustykite pomidorus ir baltą varškės sūrį kubeliais, suberkite viską į dubenį su avinžirniais.
 • Įberkite lukštentų kanapių sėklų, įpylkite kanapių aliejaus, įberkite kanapių druskos.
 • Kanapių druską paruoškite taip: pakepinkite keptuvėje kanapių sėklas – ne daugiau 5 minučių, kad neperkeptų. Pakeptas sėklas sugrūskite grūstuvėje ar sumalkite kavamale ar blenderiu (jei malate didesnį kiekį), sumaltas kanapių sėklas sumaišykite su druska.
 • Salotas gerai išmaišykite, galite papuošti įvairiais žalumynais.

Žymos

Vietoj virtų avinžirnių galite naudoti ir konservuotus.
Data

2017 7 kovo

Kategorijos

SALOTOS

Žymos

avinžirniai, kanapių aliejus, kanapių druska, kanapiu seklos, lukštentos kanapių sėklos