Pomidorų sriuba

Pomidorų sriuba

Tai pati skaniausia pomidorų sriuba! O kas svarbiausia, kad kaip ir daugelis Veg4U receptų, – itin greitai ir lengvai pagaminama.

 

pomidoru-sriuba-5

 

 

Šios sriubos receptas gimė mano virtuvėje prieš daug metų. Ir kas kartą nenustoja stebinti jos paprastumas ir skonis. Reikia pripažinti, kad skaniausia ji gaminama vasaros pabaigoje su naminiais šviežiais pomidorais. Visada laukiu to meto, kai naminių pomidorų būna tiek, kad gali dėti juos į salotas, troškinius ir dar lieka visas kalnas sriubai.

 

Taigi, kol dar sezonas nesibagė ir turguje dar galima rasti pirkti ūkininkų augintų pomidorų išbandykite šią veganišką, paprastą ir gardžią pomidorinę sriubą.

 

Reikės jai vos kelių ingredientų. Imbiero, baziliko, šlakelio alyvuogių aliejaus ir, žinoma, pomidorų. Dažniausiai pomidorinės sriubos gaminamos labai įvariai – su ryžiais, pomidorų tyre, su sultiniu ar gardinamos grietinėle. Beveik visos – su česnaku. Aš česnako nevartoju, tad man puikiai jį atstoja imbieras. 

 

Veg4U pomidorinę sriubą gaminti pradedame dubenyje užpilę karštu verdančiu vandeniu 5-6 pomidorus. Tiek užteks dviem porcijoms. Imkite daugiau pomidorų, jei pomidorai mažesni. Palaukiame  kelias minutes kol užpiltų karštu vandeniu pomidorų odelės suminkštės ir pradės trukinėti.

 

pomidoru-sriuba12

 

 

Tada nulupame odeles. Jei pomidoras labai karštas ir sunku nulaikyti jį rankoje, pasmeikite šakute, o lupkite nedideliu peiliu. Beje, odelių neišmeskite! Sudžiovinkite jas. Spauskite čia ir rasite pomidorų odelių druskos receptą.

 

pomidoru-sriuba13

 

 

Nuluptus pomidorus sutarkuokite per burokinę tarką. Žalius galiukus išmeskite. 

 

`pomidoru-sriuba14

 

 

Įkaitinkite keptuvę su keliais šaukštais alyvuogių aliejaus ir pakepkite smulkiai supjaustytą imbierą. Neperkepkite imbiero, kad nepradėtų  tamsiai ruduoti. Supilkite tarkuotus pomidorus. Kelias minutes pavirkite sumažinę ugnį. Įberkite smulkinto baziliko. Pagardinkite druska ir pipirais. Virti šią sriubą užtenka tiek, kokio šiltumo sriubos norite.

 

Sriubos skonis labai priklauso nuo pomidorų rūšies. Kaip jau minėjau, vasaros pabaigoje ir rudenį jie patys skaniausi. O jei naudojate pirktus parduotuvėje ir trūksta šiek tiek skonio, įspauskite šlakelį citrinos ar įlašinkite balzaminio acto.

 

Štai ir viskas. Sriuba paruošta!

 

 

pomidoru-sriuba-14

 

Išduosiu ir dar vieną paslaptį, kaip šią sriubą pagaminti dar greičiau! Jei neturite laiko pomidorus tarkuoti, sublenderiuokite juos blenderiu, tačiau ne iki vientisos konsistencijos. Tegul lieka dar šiek tiek nemaltų sėklyčių ir pomidorų gabaliukų. Tik išimkite žalius galiukus, antraip sriuba bus ne tokia raudona. O jei itin skubat, pomidorų nelupkite. Nors aš tai itin rekomenduoju. Išbandyta! 

 

 

Visus produktus sriubai vieno mygtuko paspaudimu galite įsigyti čia:

 

PRODUKTUS RASITE ZZZ.LT

 

Pomidorų sriuba

Pasiruošimas5 mins
Gaminimo laikas10 mins
Viso užtruksite15 mins

Sudėtis

 • 5-6 didesnių pomidorų
 • 1 š. tarkuoto imbiero
 • 1-2 š. alyvuogių aliejaus
 • 4-5 lapelių baziliko
 • druskos pipirų

Gaminimo eiga

 • Nublanširuokite pomidorus - sudėkite juos į dubenį ir užpilkite karštu vandeniu.
 • Palaukite kelias minutes kol odelės pradės skilinėti.
 • Nulupkite odeles.
 • Sutarkuokite per burokinę tarką. Žalius galiukus išmeskite.
 • Keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų ir pakepinkite smulkintą imbierą kol švelniai pageltonuos. Neperkepkite.
 • Jei kepate WOK keptuvėje, supilkite į ją tarkuotus pomidorus. Jei kepate mažesnėje keptuvėje, tarkuotus pomidorus pomidorus supilkite į puodą ir į jį įpilkite pakeptą imbierą su visu aliejumi.
 • Pavirkite sriubą kelias minutes ant sumažintos ugnies kol sušils.
 • Suberkite pjaustytą baziliką, druską, pipirus.

Žymos

Jei lupant odeles pomidorai bus labai karšti pasmeikite pomidorą šakute.
Paragaukite sriubą, jei trūkstą rūgštumo, įspauskite citrinos sulčių ar įlašinkite balzaminio acto.
Data

2016 5 spalio

Kategorijos

SRIUBOS, VEGANIŠKI