Veganiški lietiniai blynai su migdolų pienu

Veganiški lietiniai blynai su migdolų pienu

Pristatau ištobulintą Veg4u lietinių blynų receptą. O kas svarbiausia – jis toks sveikas ir nenuodėmingas, kad geriau turbūt jau ir nebūna. Taigi, štai veganiški lietiniai blynai – be miltų, be kiaušinių, be cukraus ir be riebalų. 

 

 

blynai-su-migdolu-pienu3

 

 

Dėl tokių pusryčių verta sugaišti pusvalandį virtuvėje prie keptuvės.  Nors kažkada sakiau, kad lietinių blynų kepti nemoku ir niekada jų nekepsiu, dabar tai mano mėgstamiausias patiekalas pusryčiams. Šią vasarą kepiau juos kone kas antrą dieną, išbandžiau daugybę įvairiausių receptų ir derinių. Šis – vienas iš jų.

 

Tuoj papasakosiu keletą triukų ir palengvinimų, kaip paruošti šiems blynams tešlą. Pirmas triukas – tešla išsukama blenderyje. Kadangi pas mane jis yra super galingas, aš nebeperku net miltų. Visus miltus susimalu iš norimų kruopų. Tad kas kartą miltai būna šviežiai malti. 

 

Antras triukas – šiems blynams nenaudoju jokių kvietinių miltų. Baltų miltų neperku visai. Taip, sugriešijau tik šiam bananinių bandelių receptui, mat dariau eksperimentą 🙂 Taigi, o blynams naudoju kruopas! Skaniausi lietiniai man gaunasi su žalių grikių miltais, avižinių dribsnių ir kukurūzų miltais. Pamaišau kelias rūšis lygiomis dalimis arba dedu tokius, kokius turiu namie.

 

Bandžiau į blynus dėti čija sėklų, linų sėmenų sėklų, bet ir jos net nėra būtinos. Dabar pamėgau dėti bananą, bet puikiai gaunasi ir be jo. Su bananu blynai tiesiog iškepa šiek tiek minkštesni ir skanesni. 

 

Labai pamėgau į blynus pilti ir augalinį naminį pieną, kurį visada darau pati. Skanūs blynukai gaunasi su migdolų pienu, grikių pienu ar kanapių pienu. Tačiau jei jo neturite, galite pilti tiesiog vandens.

 

Tešlą darau tirštesnę nei grietinėlės konsistencijos. Į keptuvę riebalų jokių nepilu.  Tiesiog gerai įkaitinu (elektrinę kaitlentę įkaitinu iki 9, vėliau sumažinu iki 7-8) ir blynukus vartau visada tik silikonine spatula. Tiksliau – dviem! Įpylus tešlą keptuvę pavartau į šonus, kad tešla gražiai pasklistų po keptuvę.

 

 

 

blynai-su-migdolu-pienu2

 

 

Taigi, keli puodeliai norimų kruopų, vandens ar augalinio pieno, bananas, 40 sek. blenderyje ir tešla paruošta. Tikslų receptą skaitykite žemiau receptų kortelėje.

 

Tešlos man gaunasi apie 4-5 puodelius (blenderio žymė: 4-5 cups) ir iškepa apie 20-25 blynukai. Kepu dviem keptuvėmis, tai susisuku per pusvalandį. Dviems užtenka pavalgyti sočiai, bet ruošiant daugiau patiekalų užteks ir daugiau svečių smaližių pamaitinti.

 

blynai-su-migdolu-pienu1

 

Šį kartą blynus patiekiau su šviežiom spanguolėm, maltom blenderyje su medumi. Skonis – pasakiškas. Ir kas svarbiausia – jokios uogienės ir jokio cukraus! O dar kiek vitaminų..!

 

 

Veganiški blynai be glitimo

Pasiruošimas5 mins
Gaminimo laikas30 mins
Viso užtruksite35 mins

Sudėtis

  • 1 stiklinės avižinių dribsnių
  • 1 stiklinės kukurūzų miltų
  • 1 banano
  • 2,5 stiklinės migdolų pieno
  • 1/2 a.š. cinamono

Gaminimo eiga

  • Avižinius dribsnius, kukurūzų miltus, bananą, migdolų pieną, cinamoną supilkite į blenderį.
  • Išplakite iki vientisos konsistencijos - tešla turi gautis tirštesnė nei grietinėlė.
  • Įpylę tešlą į įkaitintą keptuvę, pavartykite keptuvę į visas puses, kad tešla gražiai pasklistų į šonus.
  • Vartykite su spatula.

Žymos

Vietoj migdolų pieno galite naudoti kitą augalinį pieną ar tiesiog vandenį.
Data

2016 25 spalio

Kategorijos

MAŽYLIAMS, PUSRYČIAI, VEGANIŠKI

Žymos

avižiniai dribsniai, bananas, cinamonas, kukurūzų kruopos, kukurūzų miltai, migdolų pienas, naminis migdolų pienas